wtorek, 23 października 2012

34. Australia

Długo wyczekiwana pierwsza kartka z Australii!Australia to państwo obejmujące kontynent Australii, wyspę Tasmanię oraz małe wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jest to jeden z najlepszych na świecie krajów do życia pod względem jakości życia, poziomu opieki zdrowotnej i wykształcenia.
Najcieplejszymi miesiącami są grudzień i styczeń, dzięki czemu jest możliwa uprawa lawendy, z której pozyskuje się olejki wykorzystywane w produkcji perfum. Nadawczyni kartki, Viv, pisze, że właśnie zaczyna się u nich wiosna i dni stają się coraz cieplejsze. Niesamowicie jest o tym czytać zwłaszcza, że w Polsce jest teraz deszczowo, mgliście i jesiennie :)

My first, so much awaited card from Australia!

Australia is a country of the Australian continent, Island of Tasmania and little islands on the Indian and Pacific Ocean. It's one of the best countries to live in respect of quality of living, level of the health care and education.
The warmest months are December and January when the lavender can be cultivated. The lavender is grown for oils used for perfume produce. The sender, Viv, writes that the spring is beggining in Australia and days are getting warmer. It's amazing to read about it, especially that in Poland it's rainy, foggy and autumny now :)  

3 komentarze:

 1. Śliczna :) Zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna jest :)
  Ja cały czas czekam na pierwszą kartkę z Australii albo z Oceanii ogólnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnezze - jak to się stało, że masz Mauritius, Trynidad i Tobago, Arabię Saudyjską, a Australii nie masz? :D

  OdpowiedzUsuń