sobota, 12 stycznia 2013

87. USATennessee to stan o wydłużonym kształcie, graniczący z Kentucky i Wirginią na północy, Karoliną Północną na wschodzie, Georgią, Alabamą i Missisipi na południu oraz Arkansas i Missouri na zachodzie. Bardzo zróżnicowany geograficznie - na wschodzie górzysta ze względu na Appalachy, w środku znajduje się dolina Tennessee, a na zachodzie wyżyna Cumberland i dolina Missisipi. 

Dewiza to "Rolnictwo i handel", a przydomek - "Stan ochotników", który upamiętnia udział mieszkańców tego stanu w wojnie w 1812 roku). Jednym z jego symboli jest Jack Daniel's.
Stolicą Tennessee jest Nashville. 
Tennessee jest kolebką wielu gatunków muzyki, w szczególności rock'n'rolla, bluesa i country. W Memphis powstało studio nagraniowe Sun Records, gdzie karierę zaczynały takie legendy jak Elvis Presley, Johnny Cash, czy Jerry Lee Lewis. 


Tennessee is a long-shaped state, bordered by Kentucky and Virginia to the north, North Carolina to the east, Georgia, Alabama and Missisipi to the south and Arkansas and Missouri to the west. Geographically very differential - mountainous east because of the Appalachian Mountains, the Tennessee Valley in the middle and the western Cumberland Plateau and Missisipi Valley.
The motto is: "Agriculture and commerce", and the nickname is "The Volunteer State" which commemorates residents of this state in the 1812 war). One of its symbols is Jack Daniel's.
Capital of Teneessee is Nashville.
Tennessee is home for many music genders, especially rock'n'roll, blues and country. Memphis is also home to the Sun Records where legends like Elvis Presley, Johnny Cash and Jerry Lee Lewis began their recording careers.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz