piątek, 28 marca 2014

134. PolskaJestem kociarą (oby mój pies tego nie słyszał). O tym wie chyba każdy, kto miał okazję iść ze mną drogą, na której spotkałam kota. Nie umiem się powstrzymać, żeby nie podbiec, spróbować pogłaskać, pozachwycać się i odprowadzić tęsknym wzrokiem. Każdy kot jest dla mnie piękny i wyjątkowy. Na parterze mojego bloku mieszkają dwa osobniki, które prowadzą całodobowy monitoring, kto wchodzi i wychodzi z klatki. Jestem nimi kompletnie zauroczona i bardzo chciałabym móc je kiedyś pogłaskać, choć obawiałabym się o własne życie, bo kocury odprowadzają każdego wzrokiem, który morduje :) Chyba wyraźnie chcą pokazać, żeby z nimi nie zadzierać, podobnie jak powyższy Hrabia Kotula z serii "Terakoty" autorstwa Katarzyny Kalder. Nie jestem w stanie oprzeć się tym uroczym i prześmiesznym kociakom, więc tym bardziej ucieszyła mnie wiadomość, że na postallove pojawili się nowi przedstawiciele Terakotów. Mam nadzieję, że uda mi się je zdobyć w niedługim czasie :) 

I'm a cat lover (I hope my dog won't hear it). Everyone who had an occasion to walk with me and meet a cat on our way, knows that. I just can't stop myself to run into it, try to stroke it, rave over it and follow with a wistful eye. At the ground floor of my apartment block there live 2 specimens who run round-the-clock monitoring of who walks in and out. I'm completely charmed with them and I'd love to stroke them but I'd be afraid of my own life because the cats follow everyone with the eye that murders :) Apparently, they want to explicitly show not to mess with them, just as the Count Catula from above does. He comes from "Terakoty" series by Katarzyna Kalder. I can't resist those cute and funny kittens so I'm more than happy to hear that new representatives of them appeared at postallove. I hope I'll get all of them soon :)


 

5 komentarzy:

 1. Bardzo fajna te seria TerKotów, choć ja nie uwielbiam tak zwykłych kociaków to kocham rysie ♥ mam bzika na ich punkcie :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też uwielbiam rysie! Mam już 2 pocztówki z nimi, mam nadzieję że niebawem uda mi się je wstawić :)

   Usuń
 2. cudo cudo cudo cudo!

  koło mojego miejsca niepracy jest szkółka baletowa. Baletnic co prawda nigdy nie widziałam, ale co rusz widze wygrzewające się na parapetach wielkie, puszyste koty. Oczywiście zawsze z nimi porozmawiam :)

  A może być coś chciała za tę kartkę? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam na maila - sekretarz.maria@gmail.com, na pewno się dogadamy :)

   Usuń
 3. Ten opis "kot na mojej drodze" to jakby o mnie :D Koleżanka się śmieje, że ona nie będzie ze mną chodziła do ludzi, bo od razu się rzucam maltretować koty ^^
  Hrabia Kotula z tej serii jest świetny <3

  http://trampkowapoczta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń