wtorek, 28 sierpnia 2012

3. Słowenia

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam tę piękną kartkę ze Słowenii, która do tej pory jest jedną z moich ulubionych. Moja radość z niej jest podwójna, ponieważ w Słowenii jest tylko 668 użytkowników.Kartka przedstawia górę Mangart znajdującą się w Julijskich Alpach, które należą do pasma Alp Wschodnich. Ten łańcuch stanowi naturalną granicę między Słowenią a Włochami. Alpy Julijskie to góry dla wielbicieli zarówno wysokogórskiej wspinaczki, jak i dla osób, które wolą podziwiać wspaniałe widoki bez wysokiego poziomu adrenaliny. A trzeba przyznać - jest co podziwiać. Pamiętam, że jak byłam małym dzieckiem w kuchni mojego domu wisiał kalendarz z zapierającymi dech w piersiach widokami na Alpy Julijskie i od zawsze marzyłam, żeby tam kiedyś pojechać. Mam nadzieję, że to marzenie się kiedyś spełni, zwłaszcza że mój luby jest wielbicielem niebezpiecznej wspinaczki :)
Wspaniała galeria zdjęć Alp Julijskich w wykonaniu Jacka Płonczyńskiego jest do obejrzenia TUTAJ.


Today I'd like to show you this beautiful card from Slovenia, which is still one of my favourites. My joy is doubled because Slovenia has only 668 users.

The card shows the Mangart Mountain located in the Julian Alps, which belong to the Eastern Alps range. This mountain-chain constitutes a natural border between Slovenia and Italy. The Julian Alps are mountains for alpine climbing devotees and for those who prefer to admire georgeous sights without a high level of adrenaline as well. And we have to admit - there is something to admire. I remember, when I was a little kid, that there was a calendar with breathtaking views for the Julian Alps in the kitchen at home and I was always dreaming to go there one day. I hope I'll make this dream happen, especially if my love is a huge risky climbing fan :)
A stunning gallery of the Julian Alps by Jacek Płonczyński is to watch HERE

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. uprzejmie zazdroszczę, uwielbiam kartki ze Słowenii :)

    OdpowiedzUsuń