poniedziałek, 19 listopada 2012

58. USA

Kolejny stan z mojej kolekcji - Teksas!


Teksas jest drugim co do wielkości stanem USA (największa jest Alaska). Jego przydomek to "Stan samotnej gwiazdy", dewizą jest "Przyjaźń". Stolicą stanu jest Austin, ale bardziej znane jest inne duże miasto - Houston, ze względu na znajdujące się w nim Centrum Lotów Kosmicznych. 
Teksas słynie z najbardziej surowego prawa w USA. Jest to stan, w którym obowiązuje kara śmierci, a do lat 60. była wykonywana za gwałty i rozboje. W Teksasie obowiązuje prawo do posiadania broni palnej oraz prawo własności. Dzięki temu połączeniu można np. kogoś zabić za wtargnięcie na teren prywatny. 

Another state from my collection - Texas!

Texas is the second biggest state in USA (the biggest one is Alaska). Its nickname is "The Lone Star State" and the is motto "Friendship". Capital of the state is Austin, but another big city is more familiar - Houston, because of the National Aeronautics and Space Administration's Space Center located there.
Texas is famous for the most strict law in USA. It's a state where the capital punishment operates, and it was being executed for rapes and robberies until the 60s. There's the law to possess firearms and the ownership in Texas. Because of this connection there's a right for e.g. kill somebody for intrusion into a private property.

1 komentarz:

  1. Niezła perełka Ci się z USA trafiła.

    Wiem już dlaczego miałam taki problem odnośnie komentarzy.
    Miałam po części rację, bo gdy wchodze bezpośrednio na nowy post adnocja o komentarzu nie wyświetla się, muszę ponownie wejść na stronę tytułową i wtedy mam:)

    OdpowiedzUsuń