sobota, 14 maja 2016

160. Niemcy


Oprócz narzeczonego, który przywozi mi zewsząd kartki, mam również koleżankę, która zawsze pamięta o mnie przy okazji podróży i to nie tylko swoich, ale również rodziców. Dzięki temu stałam się posiadaczką, m.in. kartek z Kuby i Lofotów, które pokażę niebawem, jak również kilku z Niemiec. Oto jedna z nich.
Bamberg to miasto o ponad tysiącletniej historii. Już w X wieku było to miejsce, w którym Otton I uwięził Berengara II - człowieka, o którym krótko można powiedzieć, że nieźle rozrabiał (m.in. bezprawnie mianował się królem Lombardii i zaatakował papieża Jana XII). W czasie II wojny światowej funkcjonowała tutaj fabryka amunicji "Muna". 
Jak większość miast w Bawarii, to również słynie z browarów. Najciekawszym piwem, które jest tutaj produkowane, jest trunek z browaru Schlenkerla ze słodu wędzonego. Dzięki temu ma charakterystyczny dymny smak kojarzący się z kiełbasą i wędzonym serem.
Kartka przedstawia Stary Ratusz.

 

3 komentarze:

  1. Witam i dziękuję za odwiedziny. Widziałam u Ciebie wiele pięknych pocztówek, ale z braku czasu napiszę dziś tylko ten jeden komentarz. Miło mieć rodzinę/przyjaciół/narzeczonych, którzy pamiętają o Twojej pasji ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniałe miejsce na ratusz! Widok jest piękny i aż muszę zobaczyć ile kilometrów mam do tej miejscowości :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna pocztówka! Coraz częściej w Niemieckich miejscowościach widzę takie budynki biało-brązowe :P ale mają swój urok ;)

    OdpowiedzUsuń