środa, 22 czerwca 2016

167. Polska


Pewnie już nie raz wspominałam, że Podlasie to miejsce, w którym zakochałam się na zabój. Trzeba przyjechać, żeby zobaczyć, że tutaj ludzie po prostu inaczej żyją - bez pośpiechu, w zgodzie z tradycją i nie przejmując się niczym. Nawet w największym mieście tego regionu, Białymstoku, da się wyczuć lekkie spowolnienie, nie ma takiego biegu, jak np. w Warszawie. Od jakiegoś czasu mam na celu dokładne zwiedzenie Podlasia i odkrycie jego największych pereł. Jedną z nich jest Narew.
Aby zobaczyć jedną z najbardziej malowniczych rzek w Polsce nie musiałam ruszać się daleko - 30 minut niespiesznej jazdy z Białegostoku i znalazłam się w zupełnie innym świecie. Świecie pełnym zieleni, spychówek, krów pasących się bez żadnego przypięcia, czy rybaków, których celem nie było złowienie jak największej ilości ryb, a jak najdłuższa rozmowa z towarzyszem. Waniewo. Miejscowość, w której znajduje się bardzo długa kładka nad Narwią, która wiosną tradycyjnie wylewa z koryta robiąc najbardziej malownicze rozlewiska, jakie można sobie wyobrazić. Ich widok o świcie wprawia wręcz w osłupienie, bo bezmiar piękna nie mieści się w głowie. Człowiek po prostu patrzy i chłonie to, co widzi, wszystkimi zmysłami. 
Nie będę już się więcej rozpisywać, bo z doświadczenia wiem, że moim Czytelnikom nie chce się czytać wybitnie długich postów, dlatego zostawię Was z linkami do dwóch stron, na których można podziwiać najpiękniejsze miejsca na Podlasiu:
[url]http://magiapodlasia.pl/blog/[/url] (mają również fanpage na Facebooku)
[url]https://www.facebook.com/PodlaskieKlimaty/?fref=ts[/url] - ta strona pokazuje bardzo zwykłe, codzienne podlaskie życie, dlatego polecam osobom, które są ciekawe m.in. obrządków Kościoła Prawosławnego oraz tym, jak wyglądają stogi siana ;) 

6 komentarzy:

 1. Ale świetne ujęcie. Cudownie to wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy i interesujący opis. Zainteresowałaś mnie tym regionem. Widać tam na prawdę można odpocząć i oderwać się od problemów życia codziennego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie :) Podlasie to taki typowo sielsko-anielski region <3

   Usuń
 3. Choć na Podlasie mam dość blisko, to nie byłam tam jeszcze. Musi być to dobre miejsce na wypoczynek, nie lubię za bardzo wody, wolę szum lasu, wiec zapewne znalazłabym tam dla siebie jakąś przystań ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. O jak fajnie zobaczyć rzekę nad którą mieszkam na pocztówce :)

  OdpowiedzUsuń